درخواست طراحی / چاپ

راهنمای نکات فنی در طراحی کارت ویزیت

 

1- ابعاد : حتما کارت ویزیت ها را در ابعاد متفاوتی دیده اید، اما دو اندازه استاندارد و روتین 48x55 میلیمتر و 90x60 میلیمتر هستند. پس با توجه به نیاز خود سایز سند طراحی را در نظر بگیرید.

2- مود رنگ : در صورتی که کارت ویزیت را برای چاپ افست در نظر دارید، مود رنگ را حتما CMYK انتخاب کنید. در صورتی که چاپ دیجیتال انتخاب شماست، از هر دو مود رنگ RGB  و CMYK می توانید استفاده کنید.

3- رزولوشن یا دقت تصویر : حتما، حتما و حتما رزولوشن سند طراحی کارت ویزیت را چه برای چاپ افست و چه برای چاپ دیجیتال باید 300 pixel/inch باشد؛ در غیر این صورت خروجی چاپ از کیفیت مطلوبی برخوردار نخواهد بود.

4- مارجین یا فاصله برش : هنگام انجام امور مربوط به لیتوگرافی، تمام کارت هایی که باید چاپ شود، در یک شیت (کاغذ بزرگ) قرار می گیرد. پس از چاپ تیغه ای جهت برش و خرد کردن کاغذ و جدا کردن هر کارت ویزیت استفاده می شود که با خطا در برش همراه است. برای اجتناب از این امر، هنگام طراحی کارت ویزیت به میزان 3 میلیمتر ضرورتا و 5 میلیمتر ترجیحا از چهار طرف را به عنوان خطای برش لحاظ نمایید و هرگونه متن و طرح و عکسی که باید شکل کامل آن حفظ شود در این ناحیه قرار ندهید.

 

 

یک کارت ویزیت خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟